התוכן העיקרי

הודעת התראה

20160117 104357

 

 

 

 

 


אוכלוסייה:

ילדים מושתלי כליה וילדים המגיעים למחלקת אשפוז יום נפרולוגיה ילדים, לצורך מעקב וטיפול במחלות כליה כרוניות ואקוטיות או באי ספיקת כליות.

סוגי פעילות:

בכיתה מתקיימות מגוון פעילויות המתחדשות ומשתנות מתקופה לתקופה. מרבית הילדים מגיעים לכיתה לאורך שנים ועל כן חשוב ביותר לגוון ולחדש בפעילות.
הילדים משחקים, יוצרים בחומרים, מבשלים ואופים, משתמשים במחשב ובאייפד, ומשתתפים בפעילויות מיוחדות סביב לוח השנה ונושאי אקטואליה וכן בפעיולויות בנושאי בריאות בכלל ובריאות הכליה בפרט.
לכיתה מגיעות אחת לשבוע הלנה- מטפלת במוסיקה וחמדה- מטפלת באמצעות בעלי חיים, אשר עובדות עם הילדים בכלים הייחודיים שלהן.
העבודה נעשית בסיוע ובשיתוף פעולה עם עמותת "תקווה ומרפא", המסייעת לילדי הדיאליזה והנפרולוגיה ואשר בת שרות מטעמה עובדת בכיתה מידי יום.
ימי הולדת של הילדים ומסיבות לקראת חגים ואירועים מיוחדים נערכות אף הן בשיתוף "תקווה ומרפא".

רציונל:

כל מחלת ילד, ובפרט מחלה כרונית וקשה, משפיעה על התפתחות הילד, על יכולת הלמידה והריכוז שלו ומשבשת את מהלך החיים התקין מבחינה פיזית, אמוציונלית וקוגניטיבית.
הענקת תשומת לב, יחס אישי ומרחב של פעילות בריאה, חווייתית, חינוכית ומעשירה, יסייעו לילדים בהתמודדות עם השלכות המחלה והטיפול הרפואי.
המטרות המרכזיות של הצוות החינוכי בכיתה, הן: ללמד את הילדים כישורי חיים להתמודדות עם המחלה ולניהול אורח חיים בריא, להעניק להם חוויה חיובית בשהותם בבית החולים וכן ללוות אותם מבחינה חינוכית ולימודית, תוך ראיית הצרכים הייחודיים המתעוררים עקב המחלה.